A’ ΕΠΣΘ PLAYOFF: Σαρακηνός – Πύρασος 3-5

Με το δεξί στα playoff της Α’ ΕΠΣΘ μπήκε ο Πύρασος κερδίζοντας με 3-5 το Σαρακηνό. Ένα ματς που αποδείχθηκε αληθινό ντέρμπι, το οποίο είχε τα πάντα. Γκολ, φάσεις, ένταση, κόκκινες κάρτες, επεισόδια και πολλά ακόμη. Ο Πύρασος με αυτή τη νίκη έμεινε ανενόχλητος στη κορυφή.

Το φιλμ της αναμέτρησης:

4′ σουτ για Σαρακηνό πρώτη καλή φάση κόρνερ

6′ ΓΚΟΛ. Με πέναλτι του Οικονόμου ο Πύρασος το 0-1.

15′ ο Βαλωτής έστρωσε στον Αντωνίου που δεν έπιασε καλά το σουτ.

20′ ΓΚΟΛ. Ο Ρακής με κεφαλιά μετά από φάουλ του Αγιασιώτη έκανε το 0-2.

26′ ΓΚΟΛ. Ο Αντωνίου εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι και μείωσε σε 1-2.

33′ ΓΚΟΛ. Σουτ από πλάγια του Αραπίτσα έδιωξε ο Γράντας εκεί που ήταν ο Ζάχος και έσμπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-3.

35′ Δε δόθηκε πέναλτι για Σαρακηνό στον Αγγελή, με το Σαρακηνό να διαμαρτύρεται.

36′ ΓΚΟΛ. Με σουτ ο Ζάχος στη γωνιά έκανε το 1-4.

39′ ΓΚΟΛ. Με πέναλτι ο Αραμπατζής μείωσε άμεσα σε 2-4.

44′ Σουτ του Παπαδόπουλου από μακρυά πέρασε λίγο έξω.

54′ ΓΚΟΛ. Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Αντωνίου έκανε το 3-4 και έβαλε ξανά το Σαρακηνό στο ματς.

66′ Ένταση στο ματς. Εκτός φάσης Χάνος και Μιχόπουλος φαίνεται να <<αντάλλαξαν>> κουβέντες αρχικά ωστόσο υπήρξαν επεισόδια, τα οποία διήρκεσαν σχεδόν δέκα λεπτά. Τελικώς, αποβλήθηκαν με δεύτερη κίτρινη ο Μιχόπουλος και με απευθείας κόκκινη ο έμπειρος Χάνος, με τα επεισόδια να παίρνουν συνέχεια και εκτός γηπέδου.

79′ Σουτ του Αραμπατζή πέρασε δίπλα από την εστία του Κεφαλά.

87′ Ακόμη ένα σουτ πέρασε εκτός.

93’ Πέναλτι καθαρό ζήτησε ο Σαρακηνός σε χέρι εντός περιοχής, το οποίο όμως δεν έδωσε ο διαιτητής Τασιόπουλος.

94′ ΓΚΟΛ. Ο Αραπίτσας σε αντεπίθεση του Πυράσου πλάσαρε πάνω από το Γράντα, με τον έμπειρο πορτιέρο να αγγίζει τη μπάλα ωστόσο κατέληξε στα δίχτυα για το 3-5.

Οι αρχικές ενδεκάδες

Σαρακηνός: Γράντας, Γιοβάνης, Αγγελής, Γιάμαλης, Ράπτης, Χάνος, Καλλιακούδας, Καλαμάτας, Βαλωτής, Αραμπατζής, Αντωνίου

Πύρασος: Κεφαλάς, Μιχόπουλος, Παπαδόπουλος, Ρακής, Αραπίτσας, Ζενούνης, Βλάχος, Οικονόμου, Ζάχος, Δημητριάδης, Αγιασιώτης