Νίκη σωτηρίας για Αγχίαλο

Πολύτιμη νίκη πέτυχε η Αγχίαλος που πήρε μεγάλο προβάδισμα στη προσπάθεια παραμονης στη κατηγορία, κερδίζοντας τον Τοξότη με 1-2.

Η Αγχίαλος που μπήκε δυνατά στο ματς, καθώς ήθελε παση θυσία βαθμό η βαθμούς από την αναμέτρηση, έχασε πέναλτι αρχικά, ενώ στην συνέχεια γκολ του Πασχου ακυρώθηκε για οφσάιντ. Στην συνέχεια ο Τοξότης άνοιξε το σκορ με τον Μαυριδη να σκοράρει με σουτ από τα 35 μέτρα όταν η εστία ήταν κενή από διώξιμο της άμυνας, κάνοντας το 1-0 για τους γηπεδούχους. Πριν τη ληξη του ημιχρόνου, η Αγχιαλος έφερε το ματς στα ίσια κάνοντας το 1-1 με τον Τσότζορα από ασίστ του Πασχου.

Στην επανάληψη, ο Πάσχος έβγαλε στην αντεπίθεση την ασίστ στον Τσότζορα που πέρασε τον τερματοφύλακα για να κάνει την ανατροπή και το 1-2. Στο 82’ δυνατό σουτ εντός περιοχής για τον Τοξότη έδιωξε ο Αλπάκης σε κόρνερ.