Ασταμάτητη Δήμητρα 3-2 την Αγία Άννα

Ούτε το εμπόδιο της Αγίας Άννα ήταν αρκετό για να χαλάσει το σερί θετικών αποτελεσμάτων που έχει δημιουργήσει η Δήμητρα το τελευταίο καιρό, καθώς το ντέρμπι είχε <<πράσινο>> νικητή με 3-2.

Οι γηπεδούχοι έκαναν ένα ιδανικό ξεκίνημα και μπήκαν ήταν καταιγιστικοί στο πρώτο τέταρτο. Ο Αραπίτσας στο 8′ άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-0 από νωρίς, ενώ ο Κρανάς στο 12′ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Οι κυανέρυθροι είχαν άμεση απάντηση με τον Βέργο ο οποίος μείωσε σε 2-1 στο 17′ με το σκορ να παραμένει μέχρι το ημίχρονο.

Στην επανάληψη, και πιο συγκεκριμένα στο 65′ ο Τζοβάρας ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους σε 2-2. Έξι λεπτά αργότερα, ήταν η ώρα της Δήμητρας να απαντήσει με τον Χονδρογιάννη να κάνει το 3-2, βάζοντας μπροστά στο σκορ την ομάδα του, μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης, χαρίζοντας έτσι μια πολύτιμη νίκη στο πράσινο στρατόπεδο.

Μετά από αυτή τη νίκη, η Δήμητρα ανέβηκε μόνη στη δεύτερη θέση και την επόμενη αγωνιστική φιλοξενείται στο Βελεστίνο από τον Ρήγα.