Από ένα βαθμό ΑΕ 2002 και Δήμητρα

Ένα βαθμό μοιράστηκαν η νεοφώτιστη ΑΕ 2002 και η Δήμητρα καθώς έμειναν ισόπαλες στο 1-1.

Πιο αναλυτικά, η νεοφώτιστη ομάδα της ΑΕ 2002 άνοιξε πρώτη το σκορ κάνοντας το 1-0 στο 17ο λεπτό όταν μετά από απόκρουση, στην επαναφορά ο παίκτης της ΑΕ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για να ανοίξει το σκορ. Η Δήμητρα προσπάθησε να ισοφαρίσει κάτι που δε κατάφερε μέχρι το ημίχρονο, με το 1-0 να είναι το σκορ ημιχρόνου. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στην επανάληψη και αρκετά γρήγορα και πιο συγκεκριμένα στο 48 ο Παπαδόπουλος σκόραρε από κοντά για να κάνει το 1-1 και να φέρει το παιχνίδι στα ίσια.

Από εκεί και πέρα η ομάδα της Ευξεινούπολης πίεσε για την ανατροπή, αλλά η ΑΕ 2002 ήξερε να αμυνθεί αρκετά καλά. Στο 65′ οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο, αλλά παρ’ όλο την αριθμητική διαφορά το σκορ δεν άλλαξε μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να φεύγουν με ένα βαθμό.