Έκανε comeback στις νίκες η Αγία Άννα

Επέστρεψε στις νίκες η Αγία Άννα η οποία κέρδισε την Αγία Παρασκευή με 2-1 στο  παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο στο Olimpico Sport Club.

Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο στο πρώτο μισάωρο, χωρίς μεγάλες χαμένες ευκαιρίες. Στο 32′ ήρθε η στιγμή να ανοίξει το σκορ για τους γηπεδούχους, όταν ο Κολώνιας σούταρε με το Σαραφίλογλου να σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0, σκορ το οποίο έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Στην επανάληψη, ο συνήθης ύποπτος της Αγίας Άννας για τη φετινή σεζόν Αντώνης Τζοβάρας, έγραψε το 2-0 στο 73′ δίνοντας σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του.

Οι φιλοξενούμενοι, κατάφεραν να μειώσουν στις τελευταίες στιγμές της αναμέτρησης με τον Μαυροζούμη στο 95′ διαμορφώνοντας έτσι το τελικό σκορ 2-1.