Φιλική νίκη του Μαγνησιακού μέσα στο Βελεστίνο

Σε φιλικό που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Βελεστίνου, ο τοπικός Ρήγας Φεραίος φιλοξένησε το Μαγνησιακό, εκεί όπου οι φιλοξενούμενοι έφυγαν νικητές με σκορ 1-2.

Ο Ρήγας Φεραίος με αρκετές σημαντικές απουσίες βρέθηκε πίσω στο σκορ και πιο συγκεκριμένα στο δεύτερο ημίχρονο και στο 52′ όταν ο Κρανιάς με σουτ εντός περιοχής άνοιξε το σκορ για το 0-1, ενώ ο Κιτίδης στο 77′ έκανε με τον ίδιο τρόπο το 0-2. Δύο λεπτά αργότερα ήρθε η άμεση απάντηση του Ρήγα όταν ο Καλαιτζίδης έγινε αποδέκτης της σέντρας του Σούγκαρη, κάνοντας με κεφαλιά το 1-2, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της φιλικής αναμέτρησης.

Ρήγας Φεραίος: Α. Καλαϊτζίδης, Χότζα, Ράπτης, Ιωάννου, Μπομπότης, Σουγκάρης, Ν. Καλαϊτζίδης, Ζατσάι, Μιχολίτσης, Νασιακόπουλος, Γάρος.

Μαγνησιακός: Μήτσιας, Γκέρτσος, Κοζιώκας, Μαλεσάγκος, Κολημήτρας. Ίμπρα, Κατσαρός, Καραγιώργος, Φ. Βλαχόπουλος, Θεοδωρόπουλος.