Το πανόραμα της Β’ ΕΠΣΘ

Μόνη στη κορυφή παρέμεινε η Σκόπελος μετά την ολοκλήρωση και της 4ης αγωνιστικής στη Β’ κατηγορία, καθώς κέρδισε με 1-0 τη Μακρινίτσα. Αναλυτικά όσα έγιναν στη Β’ ΕΠΣΘ:

Σκόπελος – Μακρινίτσα 1-0

Τη τέταρτη νίκη πέτυχε η Σκόπελος, καθώς κέρδισε με 1-0 τη Μακρινίτσα στο νησί. Το μοναδικό τέρμα που χώρισε τις δύο ομάδες πέτυχε ο Καραθανάσης στο 54′ και αποδείχτηκε αρκετό για να πανηγυρίσει η ομάδα του ακόμη μια νίκη.

Μυρμηδόνες – Ελευθεριακός 5-1

Με ευρύ σκορ η ομάδα του Πλατάνου ξεπέρασε το εμπόδιο του Ελευθεριακού. Το σκορ άνοιξε ο Ελευθεριακός στο 20′ ενώ ο Βούλγαρης ισοφάρισε στο 36′. Ο Μάτζαρης στο 41′ γύρισε το παιχνίδι σε 2-1

ενώ ο Κακλιάς στο 49′ έκανε το 3-1.Το 4-1 σημείωσε και πάλι ο Βούλγαρης στο 70′, ενώ στο 74′ το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Μπούρχας.

Α.Κ. Νίκης – Αστέρας 3-1

Σπουδαία νίκη για το Αθλητικό Κολλέγιο, κερδίζοντας με 3-1 τον Αστέρα. Ο Παπαστεργίου άνοιξε το σκορ στο 14′ για το 1-0, ενώ ο Κουτσούκης πέτυχε το 2-0 στο μισάωρο. Σε 2-1 μείωσε ο Αστέρας με τον Σιαμέτη στο 41′ ενώ το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Κουτσαρνάκης στο 72′.

Αγχίαλος – Μαγνησιακός 1-2

Πολύ σημαντικό διπλό για το Μαγνησιακό στις καθυστερήσεις του αγώνα με σκορ 1-2. Το σκορ άνοιξε ο Καραγιώργος στο 13′, ενώ ο Κουλάκογλου ισοφάρισε σε 1-1 στο 38′. Το νικητήριο τέρμα ήρθε στις καθυστερήσεις με τον Καραγιώργο και πάλι να γράφει το τελικό 1-2.

Πανιώνιος-Λεχώνια 4-1
Ο Πανιώνιος κέρδισε με το ευρύ 4-1 τα Λεχώνια. Τα γκολ της αναμέτρησης σημείωσαν για τους γηπεδούχους οι Ν. Τσακίρης (7’, 18’, 83’), Ταφίλης (10’) ενώ για τους φιλοξενούμενους ο Τζήμας (36’).

Πηλέας – Α.Γαζής 2-2

Ισόπαλες αναδείχθηκαν Πηλέας και Γαζής με σκορ 2-2. Ο Αναστασόπουλος άνοιξε το σκορ με τη συμπλήρωση μίας ώρας για το 1-0, ενώ ο Κόρμπας στο 81′ ισοφάρισε σε 1-1. Ο Μπαμπαγιανάκος στο 86′ έβαλε και πάλι τον Πηλέα μπροστά στο σκορ ενώ στο 90+ ο Μπρισμπέος ισοφάρισε σε 2-2.