Συντριπτική ήττα για το Διαγόρα με 4-0 στο Καναλάκι

Ήττα με 4-0 και τέλος στα όνειρα της ανόδου για το Διαγόρα που έχασε με κατεβασμένα τα χέρια κόντρα στον καταιγιστικό Αχέροντα.

Το σκορ άνοιξε ο Βασιλάκης στο 31′ με σουτ για να γράψει το 1-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Αχέρων μπήκε δυνατά και στο 64′ έκανε το 2-0 σε υποδειγματική αντεπίθεση με σκόρερ τον Βέρμπη, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Κυριάκης που μόλις είχε περάσει στο παιχνίδι έγραψε το 3-0 “σφραγίζοντας” τη νίκη. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε με δυνατό σουτ εκτός περιοχής ο Γεωργάκης στο 76′ που έγραψε το 4-0.

Η σύνθεση του Διαγόρα.

Διαγόρας (Αρσένος): Αποστολίδης, Σκύφτας (Σπαθής 46′), Λάιος(Καραμπούζης 46′), Ναουμίδης, Γιαουπλάρι, Θ. Κυρίτσης, Παπαγεωργίου(Αλεξίου 46′), Μπλέντι, Κουβελάς, Αναστασίου (Κόφφας 60′), Γ. Κυρίτσης.