Συνέχισε ακάθεκτος και πήγε στο +7

Έδειξε τη δύναμή του ο Σαρακηνός το μεσημέρι του Σαββάτου με αντίπαλο τον Ιάσονα στο Βασδέκειο, τον οποίο κέρδισε με 7-1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους <<ροσονέρι>> με τον έμπειρο Κώστα Φλίγκο να αναλαμβάνει δράση από νωρίς, καθώς άνοιξε το σκορ στο 16΄, διπλασίασε τα τέρματά του στο 21′, και ολοκλήρωσε το χατ-τρικ στο 31′ κάνοντας το 3-0. Στο 40′ ο ίδιος προώθησε τον Μαυρίδη, ο οποίος με κρεμαστό σουτ έγραψε το 4-0 το οποίο ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερος μέρος, και συγκεκριμένα στο 65′ ήρθε το 5-0 από τον Γιαμαλή, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Κωνσταντάκος έκανε το 6-0. Στο 75′ ο Ιάσονας πέτυχε το γκολ της τιμής με τον Κουκουτσέλο, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Αντωνίου στο 82′.

Μετά από αυτή την νίκη, σε συνδυασμό με την ήττα του Αίαντα, ο Σαρακηνός ξέφυγε στο +7.