Παλικαρίσιο ‘Χ’ ο ΓΣΑ 1-1 τον ΑΟ Υπάτου

Παλικαρίσιος βαθμός για τον ΓΣΑ που μπορούσε να πάρει τη νίκη, αλλά ισοφαρίστηκε στην επανάληψη και έμεινε το 1-1. Όλα πλέον θα παιχτούν στο ντέρμπι τελευταίας αγωνιστικής με το Θησέα, που όπως είπε και ο Θάνος Θεοδώρου με συνδυασμό αποτελεσμάτων μπορούν να παραμείνουν και οι δυο ομάδες.

Οι φιλοξενούμενοι στο 3’ χάσανε μεγάλη ευκαιρία από κοντά αλλά η μπάλα πέρασε εκτός, ενώ ένα σουτ στο 7’ κόντραρε.

Στο 10’ ο Πλαβός μετά από κόρνερ πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, που έμεινε μέχρι την ανάπαυλα. Στην επανάληψη, μετά από λίγες καλές στιγμές για το Ύπατο, στο 66’ ο Ζυγκεριδης μετά από κόντρα σε σώματα έφτασε η μπάλα σε αυτόν και με σουτ από κοντά έφερε την ισοφάριση. Μια ευκαιρία για τη κάθε ομάδα στο τέλος, έδιωξε ο Χαλάτσης για το ΓΣΑ, σουτ του Κουτσουκη πέρασε εκτός στο 88’ για τος γηπεδούχους. Μετά τη ληξη κόκκινη δέχτηκε ο Μπελιτς.