Ο Στουμποβίκος “πλήγωσε” την Αγία Άννα

Η ΑΕ 2002 με το Στουμποβίκο πλήγωσαν στο 90 την Αγία Άννα και έφυγαν με τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Η Αγία Άννα πάτησε καλύτερα, είχε τις ευκαιρίες της, παρ’ όλα αυτά δε κατάφερε να πετύχει κάποιο τέρμα που θα τις έδινε το κάτι παραπάνω. Στο 3ο και στο 5ο μόλις λεπτό η ΑΕ 2002 είχε την ευκαιρία να προηγηθεί με το Στουμποβίκο ο οποίος έχασε τετ α τετ με το μηδέν να παραμένει. Η Αγία Άννα είχε το δικό της δυναμικό εικοσάλεπτο, σημαδεύοντας τέσσερις φορές το δοκάρι της εστίας, τρεις φορές με τον Ζαρείφη και μια με τον Μπασδάνη. Λίγα λεπτά πριν το τέλος, ο Στουμποβίκος είχε δοκάρι, ενώ στο 89′ ο ίδιος παίκτης με ανάποδο ψαλίδι έγραψε το 0-1 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Έτσι μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η ΑΕ 2002 έφτασε τους 10 βαθμούς, έναν λιγότερο από την Αγία Άννα.