Ο Πύρασος στο τελικό 2-1 τον Ρήγα

Ο Πύρασος με 2-1 κέρδισε τον Ρήγα και θα είναι στο τελικό του κυπέλλου, περιμένοντας τον αντίπαλο από το ζευγάρι Σαρακηνός – Αγια Άννα. Τρίτη νίκη για φέτος του Πυράσου επί του Ρήγα.

Το φιλμ του αγώνα

5’ Σουτ του Φουρκιώτη από κοντά πέρασε λίγο διπλό από την εστία.

11’ Γάρος μέσα απο τη περιοχή η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε στα χέρια του Τάσου.

15’ Φάουλ εκτέλεσε ο Αγιασιώτης η μπάλα «στρώθηκε» στο Φουρκιώτη ο οποίος την έστειλε από κοντά πάνω στον Τσιλίγκο.

18’ Φάουλ από τον Δίντση στη γωνία του Τάσου, έδιωξε σε κόρνερ.

21’ Ο Γάρος έκανε καλή ενέργεια μπαίνοντας στη περιοχή «έσπασε» στο πέναλτι αλλά η μπάλα διώχτηκε σε κορνερ.

31’ Κόρνερ του Κόντρα τη κεφαλιά πήρε ο Βλιώρας, όμως πάνω στη γραμμή έδιωξε ο Τάσος.

34’ Φάουλ εκτέλεσε ο Κόντρα, μπλόκαρε ο Τάσος.

38’ ΓΚΟΛ Ο ΠΥΡΑΣΟΣ! Φάουλ ο Παπαδόπουλος από τα πλάγια, ο Τσιλίγκος δε κατάφερε να διώξει και έγινε το 1-0.

45’ Φάουλ του Παπαδόπουλου καρμπόν με τη φάση του γκολ, έδιωξε ο Τσιλίγκος.

50’ Σουτ Αραπίτσα, ο Τσιλιγκος στην γωνία του εδιωξε σε κορνερ.

60’ ΓΚΟΛ Ο ΠΥΡΑΣΟΣ! Ο Αραπίτσας έκλεψε από τον Βουραζέρη πάσαρε στον Φουρκιώτη που σκόραρε για το 2-0.

62’ Δυνατό σουτ Αγιασιώτη πέρασε λίγο εκτός.

69’ Φάουλ του Ρόκα στο τείχος.

71’ ΓΚΟΛ Ο ΡΗΓΑΣ! Ο Ρόκας εκτέλεσε φάουλ συστημένο για το κεφάλι του Νούλα που με κεφαλιά έκανε το 2-1.

75’ ο βγήκε σε θέση βολής απέναντι από τον Τάσο, ο Παπαδόπουλος τον μάρκαρε, ο παίκτης του Ρήγα έπεσε στο έδαφος, όμως ο διαιτητής Τσίντζας δεν έδωσε τιποτα, με τον πάγκο και τους παίκτες του Ρήγα να διαμαρτύρονται έντονα για πέναλτι.

85’ Φάουλ του Ρόκα, «καθάρισε» ο Κεφαλάς.

90+5’ Κεφαλιά του Βουραζέρη αουτ.

Πύρασος: Τάσος, Μπόλης, Παπαδόπουλος, Μιχόπουλος, Θεοδωρόπουλος (74′ Ροτζέριο), Μπασδάνης, Ζενούνης, Φουρκιώτης (74′ Καραγιώργος) , Ζάχος (90’+2′ Γκαραβέλας), Αγιασιώτης, Αραπίτσας (88′ Ρακής).
Ρήγας Φεραίος: Τσιλίγκος, Βαϊόπουλος, Βουραζέρης, Γοδενόπουλος, Σταματίου (46′ Ρόκας), Σουγκάρης (60′ Χότζα), Γάρος, Καραγιάννης, Άλμπα (53′ Τσιακίρης), Βλιώρας (60′ Νούλας), Δίντσης (46′ Δ. Αγροκώστας).