Νικηφόρο ξεκίνημα για Αγία Άννα

Σπουδαία νίκη πέτυχε η Αγία Άννα στην έναρξη του πρωταθλήματος, καθώς κέρδισε Πρωτεσίλαο, ένα αντίπαλο που είναι άκρως ανταγωνιστικός και βάζει πάντα δύσκολα στις ομάδες που θέλουν να πρωταγωνιστησουν.

Οι τυπικά γηπεδούχοι (το παιχνίδι διεξάχθηκε στο Βασδεκειο) κέρδισαν πέναλτι στο 28′. Οι φιλοξενουμενοι διαμαρτυρηθηκαν, ενώ ο αμυντικός Βουραζερης αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα αφήνοντας από νωρίς με παίκτη λιγότερο την ομάδα του. Την εκτέλεση του πέναλτι ανέλαβε ο Τζοβάρας, στην οποία έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ για το 1-0, το οποίο έμεινε μέχρι την ανάπαυλα, με το πρώτο μέρος να μην έχει αρκετές καλές στιγμές. Στην επανάληψη ο Πρωτεσίλαος έχασε γρήγορα πολύ μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει, αλλά δε τα κατάφερε. Στην επόμενη φάση στο 48′ ο Σεττος βρέθηκε έξω από τη μεγάλη περιοχή, επιχείρησε το σουτ, ο τερματοφυλακας έδιωξε αλλά στην επανάληψη ο Σεττος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για να διαμορφώσει το τελικό 2-0 και να χαρίσει στην ομάδα του τρεις πολύτιμους βαθμούς.