Νίκη η Σκιάθος – παράπονα η Αγία Παρασκευή

Σε ένα παιχνίδι με αρκετή ένταση αλλά και πολλά παράπονα η Σκιάθος κατάφερε να κερδίσει με 3-1 την Αγία Παρασκευή.

Η ομάδα της Αγίας Παρασκευής προηγήθηκε με αυτογκόλ του Μελαχροινού στο 36′ κάνοντας έτσι το 0-1, το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο χρόνος πέρασε χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο, μέχρι το 77′, όταν ο Πρόκο κέρδισε πέναλτι από το τερματοφύλακα, το οποίο σήκωσε πολλές αντιδράσεις και διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Νικολαίδης που σκόραρε στην απόκρουση του Κοντοστάθη για το 1-1. Στο 83′, η Σκιάθος βγήκε σε αντεπίθεση όταν η Αγία Παρασκευή ανέβηκε ψηλά να πιέσει, με τον Αλί να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 90+ ο Πρόκο με πλασέ, ενώ λίγο νωρίτερα οι φιλοξενούμενοι, ζήτησαν πέναλτι σε χέρι του αντιπάλου.