Νίκη από νωρίς για Αγία Άννα

Τον Πύρασο φιλοξένησε η Αγία Άννα τον οποίο και κέρδισε με 5-0 στο Olimpico στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν γρήγορα το σκορ και συγκεκριμένα στο 35ο δευτερόλεπτο όταν ο Τζοβάρας έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Στο 14′ ήρθε το αυτογκόλ του Αντωνιάδη για το 2-0 ενώ στο 20′ ο Δημολιός έγραψε το 3-0 το οποίο ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Αγία Άννα έκανε το 4-0 με τον Καλαμίδα στο 71′ ενώ το 5-0 το πέτυχε ο Γιοβάνης στο 80′ το οποίο παρέμεινε μέχρι τη λήξη του αγώνα.

Μετά από αυτό το παιχνίδι η Αγία Άννα ανεβαίνει στους 7 βαθμούς, ενώ ο Πύρασος θα παραμείνει χωρίς βαθμό.

ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ: Αϊντίνι, Χατζητρακόσιας, Δημολιός, Γούτσιος, Μπασδάνης, Βέργος (46′ Αντωνίου), Φιλατζικιώτης, Ζαρίφης (71′ Ζαφειρίου), Ζάγκας, Τζοβάρας (39′ Καλαμίδας), Σφάκας (56′ Γιοβάνης).
ΠΥΡΑΣΟΣ: Λανάι, Γ. Τσάμης, Κόκκαλης, Σταντσούρης, Αντωνιάδης (46′ Αποστόλου), Κερατίδης (61′ Μπασδάνης), Γάτος (46′ Κωστούλας), Μπαράκου, Δ. Καραδήμας, Βέτσικας (77′ Θεοδωρόπουλος), Παπαδογεώργος.