Με ΝΙΚΗ στο τελευταίο εκτός

Με νίκη ολοκλήρωσε το τελευταίο εκτός έδρας ματς της φετινής σεζόν η Νίκη Βόλου, που επικράτησε με 0-2 του Παναθηναϊκού Β’ και πλέον στρέφει στο βλέμμα στα 40 λεπτά της Τρίτης με την ΑΕΛ στη Νεάπολη.

Οι κυανόλευκοι μπήκαν καλύτερα στο ματς και αξιοποίησαν την υπεροχή τους στο τελευταίο πεντάλεπτο του α’ μέρους σκοράροντας δυο τέρματα.

Στο 40’ ο Κρητικός έκανε το σουτ, με τον Μαργκόνο να αποκρούει αρχικά και η μπαλα να βρίσκει στο δοκάρι και να «στρώνεται» στο Παναγιωτίδη για το 0-1. Δυο λεπτά αργότερα ο Κρητικός έδωσε την ασίστ στον Γαβριηλίδη, ο οποίος με εύστοχο πλασέ έγραψε το 0-2.

Το 0-2 δεν άλλαξε στην επανάληψη, με τους παίκτες του Δημήτρη Ελευθερόπουλου να επιστρέφουν με το διπλό στη βάση τους.

Παναθηναϊκός Β’ : Μαργκόνο, Λάμψιας, Αθανασακόπουλος (86΄Σερπέζης), Σαρδέλης (86′ Αλμπάνης), Ρόμπι, Προδρομίτης, Καραμπάς (86΄Καρβούνης), Μαντσίνι (70′ Βολάκης), Νταμπίζας, Κυριόπουλος (55′ Βουτσάς), Τερεζίου.

Νίκη Βόλου: Μπάγιτς, Αναστασίου, Κάσσος, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Παναγιωτίδης, Γαβριηλίδης (68′ Μέτσε), Τσουκαλάς (60′ Ολαιζόλα),Κυριακίδης, Κρητικός ( 70′ Κριμιτζάς), Τζιώρας.