Μεγάλο διπλό για Μαγνησιακό

Πολύ σημαντικό διπλό πήρε ο Μαγνησιακός στην δύσκολη έδρα του ΓΣΑ, του οποίου και «έσπασε» το αήττητο με 1-2 και πήγε στο +5.

Στο πρώτο μέρος είχαν την τιμητική τους τα πέναλτι, καθώς εκτελέστηκαν δυο. Στο 8’ ο Κοντοβάς σπατάλησε μεγάλη ευκαιρία όταν του «έφυγε» το κοντρόλ σε θέση βολής. Στο 11’ μετά από κορνερ, δόθηκε πέναλτι για χέρι του Κοντοβά, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Οικονόμου για το 0-1. Στο 15’ ο σκόρερ «έσκαψε» τη μπάλα όμως ο Κοντογεωργάκης έδιωξε, όπως επίσης και στο 17’ σε πλασέ του Βλάχου.

Στο 29’ ο Αραπίτσας έφυγε στη πλατη της άμυνας,  πλάσαρε όμως ο Ράπτης έπεσε πάνω του και δόθηκε πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Αραπίτσας και έκανε το 1-1. Λίγο πριν το ημίχρονο, στο 42’ ο Οικονόμου από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, πέτυχε ένα όμορφο τέρμα, περνώντας τη μπαλα πάνω από το τείχος κάνοντας το 1-2.

Στην επανάληψη, ο ΓΣΑ πίεσε και έχασε ευκαιρια με τον Θεοδωρόπουλο στο 52’ και κεφαλιά του ίδιου στο 53’. Ο Βουρδακης έχασε κλασική ευκαιρια στο 72’.