Θετική παρουσία παρά την ήττα ο ΓΣΑ

Θετικό ήταν το πρόσημο από τη φιλική αναμέτρηση κόντρα στον ΑΟ Τρικάλων για τον ΓΣΑ, που παρά την ηττα με 1-3 είχε καλά διαστήματα.

Ο ΓΣΑ ο οποίος φιλοξένησε ομάδα παραπάνω κατηγορίας, στο πρώτο του φιλικό τεστ, μετά από 12 μέρες προπονήσεων.

Ο Νίντος στο 37’ άνοιξε το σκορ, ενώ το 0-2 ήρθε από τον Κουσκουνά στο 43’ μετά από λάθος του Μπένου στο κέντρο.

Στο δεύτερο μέρος, ο ΓΣΑ μείωσε σε 1-2 μετά από ωραία πάσα του Αραπίτσα στο ύψος του πέναλτι, ο Τιμπλαλέξης άφησε υποδειγματικά στον Κοντοβά που έκανε το γκολ. Στο επόμενο λεπτό, ο Αλεξιου σημάδεψε το δοκάρι με κεφαλιά και ο Κοντογέωργος έκανε το 1-3.

Ο ΓΣΑ είχε καλή παρουσία κατά διαστήματα, εκτός από τη μέση του πρώτου ημιχρόνου, ενώ τα γκολ προήλθαν από ατομικά λάθη.