Η Αγχίαλος στο 97’ πήρε την ισοπαλία από τη Σκιαθο

Ματσάρα πραγματοποιήθηκε πριν λίγο στο Γήπεδο της Σκιαθου, με την ομώνυμη ομάδα να έρχεται ισόπαλη με την Αγχίαλο με σκορ 2-2, σε ματς που είχε ένταση γκολ, αψιμαχίες καθώς και 100 λεπτά αγώνα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η Σκιάθος έχασε φάση με Πρίφτι και Μπάμπα. Στο 12’ ο Πρίφτι εκτέλεσε κόρνερ και ο Σανίδας στο πρώτο δοκάρι πήρε τη κεφαλιά για να ανοίξει το σκορ.

Στο 17’ ο Δημακόπουλος απείλησε για την Αγχιαλο με σουτ αλλά πέρασε εκτός. Στο 35’ ήρθε το δεύτερο γκολ για τη Σκιάθο, όταν ο Νικολαιδης έδωσε στον Μπάμπα που σκόραρε σε κενή εστία για το 2-0.

Στο δεύτερο μέρος, η Αγχίαλος ρίσκαρε και ανέβηκε για να βρει γκολ, κάτι το οποίο και έγινε στο 79’ με τον Δραγνή μετά από κόρνερ του Κόκκαλη, για το 2-1. Ένταση στη συνέχεια και αποβολή για τον Τσικούνα της Σκιαθου και τον Μωυσιδη της Αγχιάλου.

Οι παίκτες του Θοδωρή Ανδρουτσόπουλου βρήκαν τις δυνάμεις για την μεγάλη επιστροφή στο 96’ της αναμέτρησης με γκολ του Ζητούδη από κοντά σηκώνοντας έξαλλους πανηγυρισμούς.