Δύσκολο διπλό για τον Αστέρα

Δύσκολο διπλό πανηγύρισε ο Αστέρας στο Βασδέκειο το απόγευμα της Κυριακής, κόντρα στο Μαγνησιακό με 0-1.

Ο Αστέρας στο πρώτο μέρος είχε τη κατοχή της μπάλας και την πρωτοβουλία των κινήσεων, όμως αυτό δεν ήταν αρκετό για να πετύχει κάποιο τέρμα με τις καλές ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες να είναι ελάχιστες στο πρώτο ημίχρονο με το 0-0 να είναι το σκορ που πήγαν οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια, ενώ στη τελευταία φάση του πρώτου μέρους ο Μαγνησιακός έμεινε με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Ευαγγέλου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στην επανάληψη, το γκολ ήρθε στο 85′ από το Σιαμέτη και αποδείχτηκε αρκετό έτσι ώστε ο Αστέρας να πάρει το τρίποντο που τον έφερε σε απόσταση πνοής από την κορυφή της βαθμολογίας.