Διπλό για Αίαντα στην Αγχίαλο

Σημαντικό τρίποντο σε μια δύσκολη έδρα πέτυχε ο Αίας, που κέρδισε τη νεοφώτιστη Αγχίαλο με 0-3.

Η ομάδα του Θοδωρή Ανδρουτσόπουλου στο πρώτο εικοσάλεπτο, έχασε μεγάλες ευκαιρίες, με Θάνο και Νούσια να βρίσκουν απέναντί τους έτοιμο τον Χαλάτση που κράτησε το μηδέν. Λίγο αργότερο ο Θάνος μετά από εκτέλεση φάουλ είδε τη μπάλα να σταματά στο δοκάρι, ενώ πέντε λεπτά αργότερο ο Αραπίτσας έκανε τη παράλληλη μπαλιά με το Χειλά να μη μπορεί να σκοράρει.

Στην επανάληψη και με την συμπλήρωση μιας ώρας ο Χειλάς έκανε το 0-1 μετά από ασίστ του Κατσιαβριά. Ενώ τρία λεπτά αργότερα στο 63′ ο Κατσιαβριάς ήταν αυτός που έκανε το 0-2 και έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Στο 76′ ο Χειλάς πέτυχε δεύτερο προσωπικό τέρμα και διαμόρφωσε το τελικό 0-3, με τον Αίαντα να παίρνει ένα σημαντικό τρίποντο.

Τέλος, να σημειώσουμε, πως η σημερινή νίκη του Αίαντα είναι αφιερωμένη στα αδέρφια Αραπίτσα, που παρά το προσωπικό πρόβλημα που αντιμετωπίζουν, βρέθηκαν στο γήπεδο και αγωνίστηκαν για τους κιτρινόμαυρους, με τους συμπαίκτες τους να τους αφιερώνουν τη νίκη και τη προσπάθεια.