Ο Σαρακηνός δε χαρίστηκε στην Αγχίαλο και επικράτησε με 4-1 στην έδρα του.

Το φιλμ του αγώνα

Στο 19’ το πρώτο σουτ εκτός περιοχής από τον Τσιορτό, «μπλόκαρε» ο Καρακασίδης.

Στο 26’ κεφαλιά του Πρίφτι στο δεύτερο δοκάρι κράτησε ο Αλπάκης.

Σουτ του Κατή στο 29’ λίγο πάνω από την εστία. Γκολ για τον Σαρακηνο. 1-0 με τον Καλλιακούδα.

Ανεπανάληπτη ευκαιρία για την Αγχιαλο με τον Πασχο από κοντά να αποκρούει σε κόρνερ ο Καρακασίδης, με το Σαρακηνό να φωνάζει για επιθετικό φάουλ. Στο 38’ ο Σαρακηνός βγήκε στην αντεπίθεση, ο Καλλιακούδας σούταρε όμως η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία.

Στο 47’ ο Μπαρλαγιάννης χαμένο τετ α τετ και στην επανάληψη ο Καραγιάννης σημάδεψε το δοκάρι. Στο 60’ κεφαλιά του Πάσχου απέκρουσε ο Καρακασίδης. Στο 66’ σουτ του Καράγιαννη εδιωξε σε κορνερ ο Αλπάκης. Το 2-0 με πέναλτι, εύστοχο που εκτέλεσε ο Κατής. Στο 73’ ο Θεωοδωριδης εκτέλεσε όμως ο αντίπαλος τερματοφύλακας έδιωξε σε κορνερ. Ο Γκλαβινης με μακρινό σουτ έκανε το 3-0 στο 76’. Δυο λεπτά αργότερα ο Καραγιάννης από κοντά έκανε το 4-0. Στο 84’ ο Πάσχος βγήκε στη πλάτη της άμυνας από μπαλιά του Σιαμέτη και με κρεμαστό πλασέ μείωσε σε 4-1.