Τη νίκη η Ακρόπολη 2-0 το Τοξότη

Πολύ σημαντική νίκη πήρε η Ακρόπολη σήμερα στην έδρα της σε ένα πολύ «δυνατό» παιχνίδι, κερδίζοντας το Τοξότη με 2-0.

Η μεγάλη ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο άνηκε στο Τοξότη, όταν ο Ιωάννου βρέθηκε εντελώς ολομόναχος στη μικρη περιοχή ωστόσο  δε κατάφερε να στείλει τη μπαλα στα δίχτυα.

Στην επανάληψη, στο 51’ η Ακρόπολη κέρδισε πέναλτι που ξεσήκωσε διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Παγώνης για το 1-0.

Σε αρκετές φάσεις υπήρξαν εντάσεις και μικρές αψιμαχίες.

Στο 84’ ο Τοξότης κέρδισε πέναλτι, με τον αρχηγό της ομάδας Δενελάβα να γίνεται μοιραίος καθώς αστόχησε και στην αμέσως επόμενη φάση ο Γαβρίλος Τσούκαλης με όμορφο πλασέ στο απέναντι παραθυράκι έκανε το 2-0.

Δοκάρι προηγήθηκε στο 83’ για το Τοξότη με σουτ του Σκλαπανη.

Ακρόπολη: Βίτσος, Κ. Κολιαμήτρας, Πασιάς, Τ. Κολιαμήτρας, Στρούγγης, Σ. Γκάγκας, Αντωνίου, Σταυραντώνης, Παγώνης, Μ. Τσουκάλης, Πιτσάβας.

Αγωνίστηκαν ως αλλαγή: Κουρτεσης, Τσούκαλης, Κ. Σταυραντωνης.

Τοξότης: Μπράνος, Μπραχόλι, Παναγιώτου, Γεωργουλάκος, Ιωάννου, Σκλαπάνης, Γερακίνης, Κωνσταντάκος Δενελάβας, Τζήκας, Δεμίρης.

Αγωνιστικαν ως αλλαγή οι: Σιγαλακος, Γιαννακούρης, Σαββιδης.