Πανηγυρικά στην επόμενη φάση ο Νηλέας 5-1 την ΑΟ Άνω Λεχωνίων

Μυθική πρόκριση με πολύ εντυπωσιακή εμφάνιση πήρε ο Νηλέας, που επικράτησε με 1-5 του τοπικού αντιπάλου του ΑΟ Άνω Λεχωνίων για τη πρώτη φάση κυπέλλου.

Οι παίκτες του Κυριάκου Κοκκινάκη μπήκαν αποφασισμένοι και μόλις στο 4′ ο Γκογκινούδης σκόραρε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι για το 1-0. Στο 9′ ο Νηλέας κέρδισε και δεύτερο πέναλτι, με τον ίδιο παίκτη να σκοράρει και δεύτερο τέρμα. Το 0-3 ήρθε από τον Χατζηκώστα στο 36′ για να έρθει στο 43′ το χατ-τρικ του Γκογκινούδη και το 0-4 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι μείωσαν γρήγορα στο 50′ με γκολ του Καραγιάννη, όμως αυτό δεν άλλαξε κάτι για την εξέλιξη του αγώνα, με τον Λάιο να σκοράρει στο 76′ και να διαμορφώνει το τελικό 1-5, με το Νηλέα να περνά πανηγυρικά στην επόμενη φάση.