ΓΣΑ τετράδας – κέρδισε και τον Αστέρα

Άλλη μια νίκη κατάφερε να σημειώσει ο ΓΣΑ που εβδομάδα με την βδομάδα δείχνει καλύτερος και πιο αποτελεσματικός. Αυτή τη φορά κέρδισε με 2-0 τον Αστέρα.

Για άλλη μια φορά ο ΓΣΑ είχε το θέμα με το γκολ στο πρώτο ημίχρονο αλλά στο δεύτερο κατάφερε να βρει το δρόμο.

Στην επανάληψη, στο 49’ ο Κοντοβάς και πάλι άνοιξε το σκορ και έδειξε το δρόμο, με σουτ εκτός περιοχής. Στο 75’ ο Χριστοφορίδης μέσα από τη περιοχή πλάσαρε και διαμόρφωσε το τελικο 2-0.

Πρώτη εμφάνιση για το ΓΣΑ, ο 15χρονος Σιουτης, καθώς και οι Γωγουλος Μπουκώρος.

Απο την άλλη ο Αστέρας ευχαριστεί δημόσια τον ΓΣΑ για την άψογη φιλοξενία.

ΓΣΑ: Κοντογεωργάκης, Νικογιάννης (85’ Μπουκώρος), Τσαγιανιδης, Τσάμης, Τσιάτσιος, Γωγουλος (65’ Μπαράκου), Χριστοφορίδης, Γκαμπας, Δρόσος (75’ Σιούτης), Κοντοβάς, Μπέμπα (65’ Δήμας).

Αστέρας: Ξανθας, Λουφοπουλος, Δουμος, Αποστολίδης, Σεσκλιωτης, Χαλκίδης, Σταϊδης, Μάρουφ, Βέργος, Χαλιμουρδας,Παππας.